До уваги споживачів-мешканців багатоквартирних будинків!

З 2 серпня 2017 року вступив в дію Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Зазначений Закон передбачає 100% облік комунальних послуг. Тобто, всі будівлі міста повинні бути обладнані вузлами комерційного обліку (будинкові засоби обліку) питної води, які забезпечуватимуть загальний облік водоспоживання багатоквартирного будинку.

Показники будинкових (комерційних) засобів обліку будуть враховуватись при формуванні рахунків на оплату послуг централізованого водопостачання та водовідведення.

Розподіл обсягів між споживачами виконуватиметься у відповідності до пункту 3, статті 10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Зазначений Закон передбачає право власників (співвласників) будівлі на самостійне обладнання водопровідних вводів вузлами комерційного обліку. Тобто, власники обиратимуть місце закупівлі та фахівців, які виконають монтажні роботи вузла обліку.

В разі, якщо власники (співвласники) будівлі не виконають роботи самостійно, Закон передбачає, що оператор зовнішніх інженерних мереж (тобто КП «Дніпроводоканал») здійснить закупівлю та монтаж вузлів комерційного обліку за рахунок підприємства з подальшим відшкодуванням власниками вартості виконаного комплексу робіт.

Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» таке відшкодування передбачене у вигляді внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку. Розмір внесків за встановлення комерційних вузлів обліку визначатиметься окремо для кожної будівлі. Сплата внесків буде розстрочена на строк до п’яти років.

На виконання вимог Закону підприємством, не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку, буде повідомлено власника (співвласників) будівлі про намір встановити такий вузол.

Власник (співвласники) будівлі в свою чергу має повідомити підприємство про:

  • згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих підприємством умовах;
  • намір погодити з підприємством відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку;
  • намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.

Нагадуємо, що в разі самостійного встановлення вузлів обліку власником (співвласниками) будівлі внески таким споживачам не нараховуватимуться.

В разі якщо протягом двох місяців з дня отримання повідомлення власник (співвласники) будівлі не повідомить підприємство про свої наміри, оснащення будівлі вузлами комерційного обліку буде здійснено підприємством.

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін