Актуальні питання

  • Оформлення індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

 

Публічний договір (перейти за посиланням)

 

  • Переоформлення особових рахунків для мешканців багатоквартирних житлових будинків

 

Для переоформлення особового рахунку власнику квартири необхідно надати до Центру абонентських послуг ТОВ «ЄРЦ КП» наступний перелік документів:

  • Договір купівлі-продажу, дарування, спадщини чи міни, ордер.
  • Довідка про склад сім’ї.
  • Паспорт власника квартири.
  • Код та реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Більш детальну інформацію, щодо переоформлення особового рахунку, можна отримати у Центрах абонентських послуг ТОВ «ЄРЦ КП».

 

  • Розрахунки за послуги централізованого водопостачання та водовідведення в разі встановлення квартирних приладів обліку

 

Згідно пункту 2, статті 11 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» споживач щомісяця передає показання вузлів розподільного обліку/приладів — розподілювачів теплової енергії виконавцю відповідних комунальних послуг або визначеній власником (співвласниками) іншій особі, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги, у спосіб, передбачений договором. Виконавець періодично, не менше одного разу на рік, проводить контрольне зняття показань вузлів розподільного обліку/приладів — розподілювачів теплової енергії у присутності споживача або його представника.

 

  • Проведення нарахувань за полив присадибної ділянки мешканцям приватного сектора

 

У відповідності до рішення від 26.02.2013 № 82 «Про раціональне ведення водного господарства міста» затверджені норми на полив зелених насаджень та період поливного сезону.

Таким чином, поливний сезон для мешканців приватного сектору встановлений з 15 квітня до 15 вересня.

У випадку відсутності приладу обліку розрахунки об’ємів на зрошування садибних ділянок виконуються за нормою 8 літрів на добу на 1 м2 площі відкритого ґрунту та 0,5 літрів на добу 1 м2 площі закритого ґрунту.

Розрахунки об’ємів полива здійснюють на підставі технічних паспортів домоволодіння і зазначені обсяги корегуються в залежності від кількості опадів на розрахунковий місяць. Тобто, споживачу буде зменшено нарахування поливу на кількість дощових днів. Зазначений перерахунок передбачений Методикою корегування об’ємів води на полив в приватному секторі в залежності від зволоженості року.

В результаті чого, у випадку, коли коефіцієнт дефіциту вологи в ґрунті дорівнює 0, розрахунок сплати за полив 100 м2 площі наприклад за червень місяць виконується наступним чином:

100 м2 х 30 х 0,008 м3/добу х 18,16 грн. = 435,84 грн.

В разі, якщо коефіцієнт дефіциту вологи в ґрунті дорівнює наприклад 1,3, розрахунок за полив 100 м2 площі виконується наступним чином:

100 м2 х 30 х 0,008 м3/добу х 1,3 х 18,16 грн. = 566,59 грн.

У разі відсутності можливості або небажання обробляти присадибну ділянку, зазначену в технічному плані домоволодіння (сад, город), абонент до початку поливного сезону звертається на районну дільницю з відповідною письмовою заявою. На протязі поливного сезону представник Дніпроводоканалу здійснює періодичні обстеження з оформленням відповідних двосторонніх актів та проводить розрахунки без урахування об’ємів водоспоживання на полив.

Якщо територія домоволодіння обладнана локальними джерелами водопостачання (свердловини, колодязі, технічний водопровід) визначити з якої системи здійснюється зрошування прибудинкової території не можливо. Тому, для визначення фактичного об’єму водовикористання, рекомендуємо встановити прилади обліку питної води.

 

  • Проведення перерахунків за послуги водопостачання та водовідведення у разі тимчасової відсутності споживача і членів його сім’ї

 

Згідно Постанови Кабінету міністрів України від 5 липня 2019 р. №690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», споживач має право на неоплату вартості послуг у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів за умови надання виконавцю заяви та документального підтвердження (зокрема, довідки з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби (у тому числі отримані в іноземній державі), відбування покарання тощо, іншого документа, що підтверджує право на виїзд з України чи в’їзд в Україну у відповідний період часу) в електронній або паперовій формі відповідно до умов договору.

 

  • Проведення нарахувань за послуги водопостачання та водовідведення у разі отримання громадянами пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг

 

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» змінено порядок відшкодування пільг і субсидій.

Згідно пункту 3 зазначеної Постанови установлені соціальні нормативи, в межах яких держава надає пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на утримання багатоквартирним будинком:

 

2) Для користування послугами з централізованого водопостачання соціальний норматив складає 2,0 куб. метри холодної води на одну особу на місяць за наявності послуги гарячої води та 3,6 куб. метри холодної води на одну особу на місяць за відсутності послуги з постачання гарячої води.

У разі виникнення перерви у наданні послуг з постачання гарячої води (більш як на 14 діб) в установленому законом порядку — 3,6 куб. метра холодної води на одну особу на місяць.

У разі відсутності вузлів розподільного обліку холодної води нарахування плати за користування послугами з централізованого водопостачання особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, на яких відповідно до законодавства поширюються пільги, здійснюється виконавцями такої послуги згідно із соціальними нормативами, встановленими абзацом першим цього підпункту;

 

3) Для користування послугами з постачання гарячої води — 1,6 куб. метра на одну особу на місяць.

У разі відсутності вузлів розподільного обліку гарячої води нарахування плати за користування послугами з постачання гарячої води особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, на яких відповідно до законодавства поширюються пільги, здійснюється виконавцями такої послуги згідно із соціальними нормативами, встановленими абзацом першим цього підпункту;

 

4) Для користування послугами з централізованого водовідведення — 3,6 куб. метра на одну особу на місяць.

У разі відсутності централізованого водовідведення (за відсутності системи централізованого водовідведення та за наявності централізованого водопостачання і вигрібних ям) для вивезення рідких нечистот — 3,6 куб. метра на одне домогосподарство на місяць.

У разі відсутності централізованого водовідведення (за відсутності системи централізованого водовідведення і централізованого водопостачання та за наявності вигрібних ям) для вивезення рідких нечистот — 0,76 куб. метра на одну особу на місяць;

У разі відсутності вузлів розподільного обліку холодної та/або гарячої води нарахування плати за користування послугами з централізованого водовідведення особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, на яких відповідно до законодавства поширюються пільги, здійснюється виконавцями такої послуги згідно із соціальними нормативами, встановленими абзацом першим підпункту 2 та/або підпункту 3 цього пункту.

 

  • Нарахування плати за абонентське обслуговування споживачів послуг централізованого водопостачання та водовідведення

 

У відповідності до Законів України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги», споживачі повинні здійснювати оплату ще і за абонентське обслуговування.

З 1 січня 2024 року, введено в дію нові розміри плати за абонентське обслуговування споживачів послуг централізованого водопостачання та водовідведення:

 

Для населення у багатоквартирних будинках діє наступний розмір складових:

  • Плата за абонентське обслуговування водопостачання – 18,54 грн.
  • Плата за абонентське обслуговування водовідведення – 17,46 грн.

 

В разі наявності у будівлі вузлів комерційного обліку води для населення у багатоквартирних будинках розмір плати складає:

  • Плата за абонентське обслуговування водопостачання – 19,92 грн.
  • Плата за абонентське обслуговування водовідведення – 17,46 грн.

 

Для населення приватного сектору:

  • При наявності вузла обліку діятиме наступний розмір плати за абонентське обслуговування водопостачання – 36,98 грн.
  • В разі, якщо домоволодіння підключено до каналізаційних мереж  КП «Дніпроводоканал» споживачу нараховується ще плата за абонентське обслуговування водовідведення в розмірі – 17,46 грн.

 

Нарахування плати за абонентське обслуговування здійснюються щомісячно у фіксованому розмірі, незалежно від кількості осіб, зареєстрованих у квартирі і, навіть тоді, коли абонент не користується послугами водопостачання та водовідведення.

 

Більш детальну інформацію про абонентську плату можна отримати на нашому сайті за наступним посиланням — розділ «Абонентам» — «Абонентська плата»

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін