Каналізаційна мережа

Перша міська каналізаційна система була прокладена ще в 1914 році. Як на теперішні часи, вона була малопотужною, але все-таки це був перший крок до створення великого й розгалуженого господарства, що зараз називається Управлінням експлуатації каналізаційних споруд.

Якщо не вдаватися до подробиць, сьогодні це – понад 1 211 кілометрів каналізаційних ліній, 52 насосні станції, господарсько-фекальні колектори (ГФК) глибокого закладання діаметром 1500-3440 мм, шахтний колектор і головний самопливний береговий ГФК перерізом 1700х2200 – 2440 мм. Обслуговування цих велетенських споруд навіть за сприятливих умов – завдання нелегке. До того ж його ускладнюють природні й технологічні фактори. До них можна віднести різкі коливання рівня ґрунтових вод, газову корозію, часті зсуви, абразивне вироблення лоткових частин трубопроводів і напірних колекторів, а також порушення технології будівництва і проектні недоробки.

У зв’язку з цим фахівцям Управління доводиться прогнозувати можливі ушкодження, обирати методи і розробляти технології аварійно-відновлювальних робіт. Їх провадить спеціально створена дільниця №1 АВР, яка за останні роки існування провела величезну роботу разом з ділянками мережі РЕКС-1 і РЕКС-2, тим самим значно подовживши термін амортизації старих каналізаційних споруд.

Сьогодні УЕКМ – це колектив, що згуртував понад півтисячі фахівців, які володіють 17 спеціальностями. Про якість їхньої праці красномовно говорить такий факт: триста три ГФК, збудовані у 1914-1915 роках, продовжують працювати не гірше сучасних колекторів, забезпечуючи екологічно чисте середовище акваторії Дніпра.