Центральна диспетчерська служба

Прийом заявок

Начальник Курак Євген Іванович
(745 55 65) 15 03
Диспетчер (водопостачання) (745 55 65)
Диспетчер (водовідведення) (745 47 30)
(745 47 39)

Центральну диспетчерську службу можна порівняти з військовим штабом, що узгоджує дії всіх підрозділів МКВП „Дніпроводокнал” та стежить за виконанням стратегічних і тактичних завдань. Тому робота в ЦДС ведеться цілодобово, без вихідних і у святкові дні.

Диспетчерська служба здійснює загальне оперативне керівництво експлуатацією систем водопостачання і водовідведення, забезпечуючи спільну роботу насосно-фільтрувальних станцій, станцій перекачувань, мережі водопроводу, насосних каналізаційних станцій, очисних споруд станцій аерації.

ЦДС забезпечує стабільну роботу як всього комплексу водопостачання та водовідведення так і окремих його елементів; з безперебійного постачання міста водою і відведення каналізаційних стоків; збереження протипожежного запасу в резервуарах чистої води.

Фахівці ЦДС очолюють роботи з локалізації і попередження аварій, ліквідують непродуктивні втрати питної води і вихід на поверхню каналізаційних стоків. Також підтримують зв’язок з організаціями інших відомств міста й забезпечують безперебійне постачання водою районів згідно із заявками пожежної охорони.

Диспетчерська служба регулює режим подачі води споживачам як у звичайних, так і в особливих умовах:

  • за дефіцитом води;
  • в аварійних режимах;
  • під час виконання ремонтно-відновлювальних робіт та планово-попереджувальних ремонтів.

ЦДС проводить цілодобовий прийом, облік і аналіз заявок про несправності в системах водопостачання і водовідведення та контролює своєчасне виведення устаткування з дії та введення його до ладу, щоб запобігти порушенням водопостачання як міста в цілому, так і його окремих районів.

Чергові ЦДС оповіщають підприємства, організації, школи, лікарні, дитячі установи, житлово-комунальні служби, пожежні частини, СЕС, органи виконавчої влади, службу цивільної оборони про тимчасове припинення чи зміну режимів подачі води, пов’язані з ремонтом мережі або профілактичними роботами.

Центральна диспетчерська служба займає найвідповідальнішу дільницю виробництва, бо від її роботи значною мірою залежить загальний успіх.