Полив

Проведення нарахувань за полив присадибної ділянки мешканцям приватного сектора

У відповідності до рішення від 26.02.2013 № 82 «Про раціональне ведення водного господарства міста» затверджені норми на полив зелених насаджень та період поливного сезону.

Таким чином, поливний сезон для мешканців приватного сектору встановлений з 15 квітня до 15 вересня.

У випадку відсутності приладу обліку розрахунки об’ємів на зрошування садибних ділянок виконуються за нормою 8 літрів на добу на 1 м2 площі відкритого ґрунту та 0,5 літрів на добу 1 м2 площі закритого ґрунту.

Розрахунки об’ємів полива здійснюють на підставі технічних паспортів домоволодіння і зазначені обсяги корегуються в залежності від кількості опадів на розрахунковий місяць. Тобто, споживачу буде зменшено нарахування поливу на кількість дощових днів. Зазначений перерахунок передбачений Методикою корегування об’ємів води на полив в приватному секторі в залежності від зволоженості року.

В результаті чого, у випадку, коли коефіцієнт дефіциту вологи в ґрунті дорівнює 0, розрахунок сплати за полив 100 м2 площі наприклад за червень місяць виконується наступним чином:

100 м2 х 30,4 х 0,008 м3/добу х 7,812 грн. = 189,988 грн.

В разі, якщо коефіцієнт дефіциту вологи в ґрунті дорівнює наприклад 1,3, розрахунок за полив 100 м2 площі виконується наступним чином:

100 м2 х 30,4 х 0,008 м3/добу х 1,3 х 7,812 грн. = 246,984 грн.

У разі відсутності можливості або небажання обробляти присадибну ділянку, зазначену в технічному плані домоволодіння (сад, город), абонент до початку поливного сезону звертається на районну дільницю з відповідною письмовою заявою. На протязі поливного сезону представник Дніпроводоканалу здійснює періодичні обстеження з оформленням відповідних двосторонніх актів та проводить розрахунки без урахування об’ємів водоспоживання на полив.

Якщо територія домоволодіння обладнана локальними джерелами водопостачання (свердловини, колодязі, технічний водопровід) визначити з якої системи здійснюється зрошування прибудинкової території не можливо. Тому, для визначення фактичного об’єму водовикористання, рекомендуємо встановити прилади обліку питної води.