Встановлення водомірів

Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» передбачено, що роботи з установлення квартирних засобів обліку питної води проводяться за рахунок коштів споживача.

Типова схема встановлення приладів обліку:

Типовая схема установки приборов учета

Облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру України або пройшли державну метрологічну атестацію. Державний реєстр України містить офіційні відомості стосовно засобів вимірювальної техніки, що серійно виробляються в Україні або ввозяться на її територію партіями.

Оплата послуг за показаннями квартирних засобів обліку провадиться лише у разі здійснення обліку в усіх точках розбору холодної та гарячої води у квартирі незалежно від наявності засобів обліку на вводах у багатоквартирний будинок, а також обов’язкового взяття їх на абонентській облік.

Для прийняття лічильників на абонентський облік, споживачу необхідно звернутись на абонентську дільницю за місцем проживання з письмовою заявою для опломбування приладів обліку.

Перелік водолічильників, занесених до Державного реєстру України та найбільш використовуємих на території м. Дніпропетровська

  • КВ-1,5i («Электротермометрія» м. Луцьк)
  • ЛК-15Х («Новатор» м. Хмельницький)
  • Е-Т-1,5 («Sensus» Словаччина)
  • Residia Jet-1.5 («Sensus» Словаччина)
  • Unimag TU4-1.5 («Itron» Франція»)