На Дніпропетровщині підвищується надійність роботи водопровідно-каналізаційних мереж

 

Геннадій Темник: «На Дніпропетровщині підвищується надійність роботи водопровідно-каналізаційних мереж за рахунок упровадження автоматизованих систем управління»

Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Геннадій Темник під час введення в експлуатацію каналізаційної насосної станції (КНС) №62 КП «Дніпроводоканал». Вона обслуговує житлові масиви Фрунзенський та частково Лівобережний. На території, яку обслуговує станція, проживає понад 20 тис мешканців обласного центру.


У результаті реконструкції на КНС установлено автоматизовану систему управління (АСУ). Завдяки цьому на третину буде зменшено споживання електроенергії на забезпечення роботи насосного обладнання станції, підвищено надійність його роботи та зменшено ймовірність виникнення позаштатних ситуацій. Заощаджені на споживанні електроенергії кошти підуть на подальшу модернізацію водопровідно-каналізаційного господарства міста задля підвищення якості комунальних послуг з водопостачання та водовідведення для жителів Дніпра.

Реконструкцію КНС здійснено в рамках Регіональної програми модернізації житлово-комунального господарства області, яка розроблена і реалізується за ініціативи губернатора Олександра Вілкула. Це вже шоста автоматизована КНС, яка введена в експлуатацію в Дніпрі за останні два роки. Вартість проекту реконструкції станції – 1,1 млн грн. Кошти виділені за ініціативи Олександра Вілкула. Ще дві нові КНС у Дніпрі було збудовано з «нуля» і введено в експлуатацію в 2010 і 2011 роках.

«Два роки тому губернатор Олександр Вілкул поставив завдання детально проаналізувати якість комунальних послуг у містах і районах області. У результаті цього аудиту по місту Дніпро було виявлено найбільше претензій споживачів – громадян і підприємств – до послуг з водопостачання і водовідведення», – сказав Геннадій Темник.

З’ясувалося, що головною причиною недостатньої якості цих послуг є застарілість і зношеність водопровідно-каналізаційних мереж та їх обладнання, а також надмірні енерговитрати при їх функціонуванні, що свідчить про застарілість технологій їх роботи. Найбільш проблемною ланкою виявилися каналізаційні насосні станції, через які скеровуються стоки на очисні споруди для їх подальшої належної очистки перед скидом у басейн річки Дніпро, а також аварійні очисні споруди ВАТ «Дніпровський м’ясокомбінат» та у Придніпровському масиві Самарського району.

«Вже третій рік за ініціативи губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині підвищується надійність роботи водопровідно-каналізаційних мереж за рахунок упровадження автоматизованих систем управління. Зокрема, ми визначили і реалізуємо вектор докорінного оновлення і реконструкції водопровідно-каналізаційних систем Дніпра. Це системоутворююча ланка у підвищенні якості комунальних послуг. Реалізацію проектів з автоматизації КНС міською владою і комунальними службами Дніпра я тримаю на постійному особистому контролі. Це нешвидкий процес, він займе кілька років. Але без його вирішення підвищення якості комунальних послуг у місті неможливе в принципі», – сказав Геннадій Темник.

Уже два роки у Дніпрі за завданням губернатора триває будівництво нових каналізаційно-насосних станцій та установка автоматизованих систем управління на діючих. Так, у 2010 році було побудовано і введено в експлуатацію сучасну автоматизовану КНС у Придніпровську, а в 2011 році в рамках будівництва нового колектора – КНС по вулиці Маршала Маліновського. У минулому році введено в експлуатацію Південну станцію аерації (комплекс очисних споруд), яка довела очистку стоків до діючих санітарних норм та завдяки якій повністю припинено скид забруднюючих речовин в річку Мокра Сура. Запуск нових КНС у Придніпровську та по вулиці Маршала Малиновського, а також введення в експлуатацію модернізованої Південної станції аерації дозволило на 70% зменшити обсяг скидів неочищених стоків до басейну річки Дніпро в межах Дніпра.

Крім того, в 2011 році в Дніпрі було введено 4 автоматизованих КНС, що обслуговують найбільші житлові масиви: «Перемога» №1, 2, 3, 4, «Тополя» №1, 2, 3, «Лівобережний» №1, 2, 3 та на проспекті імені газети «Правда», в яких мешкає понад 300 тисяч жителів обласного центру.

У 2012 році крім щойно введеної в експлуатацію автоматизованої КНС-62, 1 березня введено в експлуатацію автоматизовану КНС-7а, яка обслуговує житлові масиви Парус-1, 2, 3, Комунар та Червоний Камінь, в яких мешкають майже 20 тисяч жителів обласного центру. Також цього року в Дніпрі передбачено автоматизувати КНС-52, яка обслуговує житлові будинки по проспекту Воронцова і прилеглих вулицях приватного сектору, де мешкають близько 17 тис чоловік.

«Автоматизація каналізаційно-насосних систем дозволила за минулий рік на 40% скоротити кількість позаштатних ситуацій на водопровідно-каналізаційних системах. А заходи з енергозбереження на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства області, в тому числі і автоматизація КНС у Дніпрі, за результатами 2011 року дала економію питомого споживання електроенергії на 8%. І цього року заощаджені кошти ми скеровуємо на подальшу модернізацію галузі. Це ті вагомі результати, які на перший погляд не помітні для широкої громадськості й залишаються за кадром, але без яких неможливе підвищення якості комунальних послуг з водопостачання й водовідведення, покращення екології Дніпра та стабільна робота житлово-комунального господарства Дніпра й області», – сказав Олександр Вілкул.

Цього року губернатор поставив завдання перед управлінням ЖКГ облдержадміністрації та керівниками міст і районів області досягти зменшення питомого споживання електроенергії на підприємствах водопровідно-каналізаційного комплексу області на рівні 10%. Це дасть можливість заощаджені кошти направити на подальшу модернізацію галузі.

У рамках Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровщини до 2015 року передбачено провести реконструкцію всіх очисних споруд області, які здійснюють скид у водойми регіону.

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін