Стане Дніпро чистішим

У четвер була урочисто відкрита після реконструкції каналізаційно-насосна станція №7а комунального підприємства «Дніпроводоканал». У заході взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Вілкул, міський голова Іван Куліченко, керівники «Дніпроводоканалу», підрядних організації, виконавці робіт.

Каналізаційно-насосна станція №7а обслуговує житлові масиви Парус-1, 2, 3, Комунар та Червоний Камінь, де проживають майже 20 тисяч городян. Вартість реконструкції 1,2 млн. грн. Кошти виділені за ініціативи губернатора з обласного природоохоронного фонду. На станції установлена сучасна автоматизована система управління, яка дозволяє вдвічі зменшити витрати на електроенергію та значно збільшити термін експлуатації насосних агрегатів. Заощаджені кошти підуть на подальше удосконалення водопровідно-каналізаційного господарства міста. Це вже п’ята станція в Дніпропетровську, реконструйована в рамках програми модернізації міського водопровідно-каналізаційного господарства. Ще дві були збудовані і введені в експлуатацію протягом останніх двох років.

У 2010 році за кошти обласного природоохоронного фонду побудовано і введено в експлуатацію сучасну автоматизовану каналізаційно-насосну станцію у Придніпровську, а в 2011 в рамках будівництва нового колектора – КНС по вулиці Маршала Малиновського. Запуск цих об’єктів дозволив на 70 відсотків зменшити обсяг скидів неочищених стоків до Дніпра в межах міста. Крім того, минулого року в Дніпропетровську було введено чотири модернізовані станції, що обслуговують житлові масиви Перемога-1, 2, 3, 4, Тополя-1, 2, 3, Лівобережний-1, 2, 3 та на проспекті Газети «Правда», на яких проживають понад 300 тисяч жителів обласного центру. Цього року, окрім щойно введеної в експлуатацію КНС-7а, будуть модернізовані КНС-52 (обслуговує житлові будинки по проспекту Воронцова і прилеглих вулицях приватного сектору, близько 17 тисяч осіб) та КНС-62 (обслуговує житловий масив Фрунзенський, де проживають понад 15 тисяч городян).

Також у минулому році у рамках оновлення водопровідно-каналізаційного господарства Дніпропетровська було введено в експлуатацію Південну станцію аерації, яка довела очистку стоків до діючих санітарних норм та завдяки якій повністю припинено скид забруднюючих речовин у Мокру Суру і покращено екологічну ситуацію басейну Дніпра. Наразі розробляють проекти з реконструкції Центральної і Лівобережної станцій аерації, які передбачають сучасні технології очистки каналізаційних стоків.

— На Дніпропетровщині впроваджується цілісна система автоматизації управління стоками. В містах і районах створюють водопровідно-каналізаційні системи, які в автоматичному режимі забезпечують стабільне і якісне водопостачання і водовідведення, екологічну безпеку територій та належний санітарно-епідеміологічний стан населених пунктів. Один із важливих елементів створення сучасних водопровідно-каналізаційних систем реконструкція і будівництво нових каналізаційно-насосних станцій. За рахунок новітньої технології транспортування й очистки стоків у регіоні в 2011 році зменшено на 70 відсотків неочищених скидів у басейн Дніпра в межах міста та на 40 відсотків скорочена кількість позаштатних аварійних ситуацій на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства”, — підкреслив губернатор.

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін