До 1 липня можна узаконити несанкціоноване підключення до водопровідних мереж за спрощеною системою

До 1 липня споживачі, які незаконно підключилися до водопровідних мереж комунального підприємства «Дніпроводоканал» повинні узаконити несанкціоноване підключення, у іншому випадку – вони будуть відключені.

Про це під час прямої телефонної лінії повідомила начальник управління Водозбуту комунального підприємства «Дніпроводоканал» Людмила Тонкопій.

«Наше підприємство дає більше місяця для того, щоб узаконити несанкціоновані підключення до водопровідних мереж. Для цього необхідно прийти у «Дніпроводоканал» і укласти з нами угоду, при цьому усі необхідні технічні умови будуть для споживача безкоштовними. Тобто, до 1 липня механізм узаконення спрощується. По закінченню цього терміну при виявленні незаконних підключень в першу чергу буде обмежено послугу, також на порушників складатимуться акти щодо незаконної врізки. Після цього вони повинні будуть відшкодувати підприємству завдані збитки. Якщо цього не буде зроблено добровільно, вирішуватимемо питання у судовому порядку», – зазначила Людмила Тонкопій.

Крадіжки питної води, пошкодження водопровідних та каналізаційних мереж, затрати, пов’язані з відключенням та ліквідацією самовільного приєднання до систем водопостачання та водовідведення – все це наносить колосальні збитки підприємству. «Окрім того, незаконні врізки ставлять під загрозу стабільне надання послуг усім споживачам. Самовільне підключення до мережі водопостачання створює додаткове навантаження, що призводить до зниження тиску подачі води, а також може стати причиною погіршення її якості. При незаконному підключенні труби не промиваються, а це пряма загроза для здоров’я людей. До того ж самовільні врізки у мережі каналізації призводять до переповнення мережі, що може стати причиною підтоплення прилеглої території стічними водами», – додала Людмила Тонкопій.

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін