Роз’яснення фахівців Дніпроводоканалу щодо статті «Відходи м. Дніпро вбивають Самару» в газеті «Городянин»

11 травня 2012 г. у газеті «Городянин» була опублікована стаття Ольги Юдіной «Відходи м. Дніпро вбивають Самару», яка складається з неперевірених матеріалів.


Автор стверджує, що «труба аварийного сброса очистных сооружений льет вонючую жижу круглосуточно, без какой либо очистки». Звичайно, одним з джерел забруднень водоймищ можуть бути неочищені стічні води, але з боку комунального підприємства «Дніпрводоканал» здійснюється контроль і за кількістю і за якістю стічних вод.

Контроль якості очищення стічних вод щодня здійснюється лабораторіями очисних споруд КП «Дніпрводоканал», і Лівобережна станція аерації не виняток.

Графіки контролю узгоджуються з міською санітарною епідеміологічною службою і державною екологічною інспекцією в Дніпропетровської області.

Лабораторія Лівобережної станції аерації атестована на право проведення вимірювань за фізико-хімічними, бактеріологічними і гідробіологічними показниками якості води.

Лабораторний контроль стічних вод проводиться:

  • на станціях аерації – за якістю стоків, що поступають на очисні споруди, по етапах їх очищення, після очисних споруд, а також за якістю води водного об’єкту 500 м вище і 500 м нижче місця скиду зворотних вод;
  • на скидах промислових підприємств, чиї агресивні стоки поступають через міську каналізацію на очисні споруди.

Щоденно з усього міста в міську каналізацію поступає близько 320 тис. м³ стоків і не завжди їх якість відповідає «Правилам прийому і скидання стічних вод підприємств в систему каналізації». Проектом очисних споруд передбачено очищення стічних вод по 2 показникам (зважені речовини і біологічне споживання кисню (БСК)), проте якість стічних вод на сьогоднішній день пронормовано по 22 показникам. Перевищення допустимих скидів за проектними показниками не реєструються.

Очисні споруди комунального підприємства працюють строго у відповідності з технологічним регламентом.


Що стосується кількості стоків, які поступають на очисні, то при своїй проектній потужності в 160 тис. м³/добу, фактичне навантаження на Лівобережну станцію аерації складає близько 88 тис. м³/добу. А це трохи більше половини від запроектованої потужності і дані про об’єми стічних вод, перекочених станцією, підтверджені документально. Тобто, аварійні скиди неочищених стічних вод зі станції не здійснюються.

Оскільки Лівобережна станція аерації розташована в зоні крупних промислових підприємств, «Дніпроводоканал» при прийомі стічних вод від підприємств в міську систему каналізації строго керується «Правилами прийому і скидання стічних вод підприємств в систему каналізації» і жорстко контролює дотримання вказаних «Правил.» підприємствами.

Відповідно до укладеного договору між КП «Дніпрводоканал» і ЧАО ПІЇ «Ітеркерама» об’єм стічних вод дорівнює 17% від об’ємів забраної води і скидається у централізовану систему водовідведення. Інший обсяг води відповідно до умов договору використовується на технологію виробництва.

АТЗТ «Завод залізобетонних виробів і конструкцій» здійснює скидання стоків свого підприємства в мережі Променерговузла.


Відповідно до укладеного договору між КП «Дніпрводоканал» і ТОВ «Дніпровський завод стінових матеріалів» підприємство обладнане локальними очисними спорудами, стічні води в централізовану систему водовідведення потрапляють в співвідношенні 21% від об’ємів забраної води з локальних джерел.

Що стосується КНС №81, яка була побудована Управлінням капітального будівництва міської ради на території м’ясокомбінату, то насосна станція знаходиться в робочому стані, а КНС і очисні спорудження колишнього м’ясокомбінату виведені з експлуатації. На сьогоднішній день, введена в експлуатацію насосна станція № 81 приймає і перекачує каналізаційні стоки на Лівобережні очисні споруди і за весь період її роботи, скидань неочищених стоків в р. Самара не було.

Крім того, необхідно нагадати, що однією з умов прийняття водопровідно-каналізаційних мереж і очисних споруд на баланс КП «Дніпрводоканал», такі підприємства як ТОВ «Агро Овен», ТОВ «Магрок», ТОВ «Авіто Трейдінг Груп», Підприємство з іноземними інвестиціями «Іст Болт Україна», ПАТ «Дніпровський комбінат харчових концентратів», при скиданні стічних вод в комунальну мережу каналізації, повинні здійснювати попереднє очищення стічних вод. Для чого, на вказаних підприємствах були побудовані локальні очисні споруди.

Оскільки автор пише статтю без надання конкретних фактів скидань неочищених стічних вод, вимагаємо підготувати і надрукувати спростування на статтю «Відходи м. Дніпро вбивають Самару», опубліковану від 11 травня 2012 г. у газеті «Городянин».

Адміністрація КП «Дніпроводоканал»

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін