Місто знаходиться під загрозою залишитись без питної води

«Завдяки споживачам, які не вважають своїм обов’язком розраховуватись за спожиті послуги, наше місто знаходиться під загрозою залишитись без питної води в разі відключення електроенергії або покупної води» – зазначила начальник управління «Водозбут» Людмила Вікторівна Тонкопій під час прямої телефонної лінії.

Найбільш гострим питанням для нашого підприємства є своєчасні розрахунки за електроенергію, покупну воду, податки, заробітну плату та інше.

При середньомісячному нарахуванні за спожиту електроенергію 10,5 млн. грн. заборгованість перед «Дніпрообленерго» складає 46,9 млн. грн. Перед КП «Аульський водовід» за покупну воду розмір заборгованості нашого підприємства складає 139,4 млн. грн.

Сума поточних рахунків за електроенергію та покупну воду складає більше 50 відсотків від загального обсягу рахунків, пред’явлених споживачам за надані послуги з водопостачання та водовідведення. Це не враховуючи експлуатаційні витрати підприємства, пов’язані з підтримкою системи водопостачання та водовідведення в працездатному стані.

Зазначені витрати наше підприємство може компенсувати лише за рахунок надходження платежів від населення.

Людмила Вікторівна зауважила, що загальна кількість сімей в місті, які являються нашими абонентами складає 365,5 тисяч сімей, в т.ч. – 85,2 тисяч сімей, які мешкають в приватному секторі, а загальний борг населення на сьогодні складає 138,4 млн. грн., в т.ч. 17,3 млн. грн. – борг мешканців приватного сектору

Крім того, серед споживачів-населення є і такі, які здійснюють розрахунки згідно оформлених договірних відносин – це житлово-будівельні кооперативи та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ЖБК, ОСББ). Кількість таких споживачів складає 383 об’єднання, з загальною заборгованістю 3,8 млн. грн.

Також Людмила Вікторівна подякувала сумлінним платникам та тим, хто знаходить можливість розрахуватись з боргами: «Ваші кошти підтримують об’єкти підприємства в працездатному стані та забезпечувати місто питною водою».

Але адміністрація підприємства продовжує звертатись в адресу боржників з проханням розрахуватись за спожиті послуги, оскільки їх бездіяльність в значній мірі впливає на якість забезпечення міста послугами та спокій сумлінних платників. До того ж, сьогодні наше підприємство активно готується до планово-попереджувальних робіт у Правобережній частині нашого міста, про дату проведення яких буде повідомлено додатково. Виконання заходів з підготовки системи до роботи в осінньо-зимовий період також потребує значних матеріальних витрат.

Таким чином, з метою врегулювання фінансового становища нашого підприємства, особливо питання оплати заборгованості за спожиту електроенергію та зниження загрози припинення постачання води на місто, нами будуть посилені заходи з примусового утримання дебіторської заборгованості за послуги водопостачання та водовідведення.

Боржники, які не відреагують на наші звернення, повідомлення та приписи щодо погашення заборгованості будуть відключені від системи централізованого водопостачання та водовідведення.

Малозабезпеченим категоріям громадян ми пропонуємо оформлення договорів на реструктуризацію боргів, а також оформлення субсидій.

Для врегулювання питання реструктуризації заборгованості боржнику необхідно звернутись в адресу нашого підприємства, не чикаючи доки йому буде обмежено послугу з водопостачання або водовідведення. Оскільки, крім заборгованості за спожиті послуги, доведеться сплатити ще й окремий рахунок за відключення / підключення до мереж централізованого водопостачання або водовідведення.

Саме тому, ми ще раз звертаємось в адресу боржників з проханням розрахуватись за послуги водопостачання та водовідведення.

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін