До відома громадян що мають пільги

В адресу комунального підприємства надходять звернення від пільгової категорії громадян, яких цікавить порядок проведення нарахувань в разі встановлення квартирних приладів обліку, а також, якщо один із зареєстрованих споживачів має право на пільги.

Фахівці підприємства зазначають, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2007 р. № 630, якщо споживач, відповідно до законодавства має пільги по оплаті послуг, в разі встановлення квартирних засобів обліку їх показники розподіляються пропорційно кількості мешканців квартири. Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розділу, за фактичними витратами, але не вище нормативів споживання, визначених законодавством.

В якості прикладу розглянемо квартиру з централізованим гарячим водопостачанням, каналізацією і ванною довжиною 1 500 – 1 700 мм, де норма водоспоживання складає 9,97 м3 на 1-у людину (6,47 м3 по холодній воді + 3,5 м3 вода на підігрів).

У даному прикладі кількість зареєстрованих складатиме три люди, двоє, з яких мають пільги 50% (статус учасників ВВВ) по оплаті комунальних послуг. В квартирі встановлено 4 прилади обліку (2 – на холодну воду і 2 на гарячу воду).

Витрати по 2-ом приладам обліку холодної води за місяць склали 10 м3.

Витрати по 2-ом приладам обліку гарячої води за місяць склали 2 м3.

Загальний обсяг водоспоживання складає 12 м3, який розподіляємо пропорційно кількості зареєстрованих:

12 м3 : 3 особи. = 4 м3 на кожного зареєстрованого.

де, за дві частини оплата здійснюється з врахуванням пільг, а третя сплачується за повним тарифом (5,388 грн. за 1 м3). А саме:

(8 м3 х 5,388 грн.) х 0,5 = 21,552 грн.

4 м3 х 5,388 грн. = 21,552 грн.

Таким чином, сума нарахувань за послуги водопостачання та водовідведення в нашому прикладі складе 43,104 грн.

Нагадуємо, що для правильності обліку споживач зобов’язаний щомісячно знімати контрольні показники та передавати їх в адресу підприємства за допомогою:

Квитанцій, порядок оформлення якої передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005р. № 630 (пункт 20): «…У платіжному документі передбачаються графи для зазначення поточних і попередніх показань засобів обліку води, теплової енергії, різниці цих показань або затверджених нормативів (норм) споживання, тарифу на даний вид послуг і суми, яка належить до сплати за надану послугу.»»;
Багатоканальної телефонної лінії (732 46 80);
Через«Приватний кабінет» на сайті нашого підприємства;
або іншим способом.

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін