Підприємство виконує заходи з підвищення надійності та економічності експлуатації водопровідних мереж

Місто Дніпропетровськ має достатньо розгалужену централізовану систему водопостачання та водовідведення, формування якої розпочалось у другій половині XIX сторіччя.

На сьогоднішній день на балансі КП «Дніпроводоканал» знаходиться близько 2,0 тис. км. водопровідних мереж, амортизаційний знос яких на сьогоднішній день дорівнює близько 70 відсотків.

Одним з пріоритетних питань Дніпроводоканалу являється зниження втрат питної води на мережах водопостачання. У зв’язку з чим, було виконано аналіз кількості ушкоджень та ремонтів з усунення витоків на водопровідних комунікаціях. За основу в підрахунках фінансово-господарських показників ефективності технічного обслуговування комунікацій, прийнята кількість виявлених ушкоджень на мережах.

В якості експерименту, замість локальних ремонтів підприємство виконало заміну окремих ділянок трубопроводів, які знаходилися в найбільш критичному стані. За результатами отриманого ефекту, керівництвом підприємства було прийняте рішення щодо проведення комплексу заходів по заміні зношених ділянок трубопроводів (з найбільшою кількістю ушкоджень).

Протягом 2013 року за власний рахунок Дніпроводоканал виконував роботи з усунення ушкоджень, здійснюючи заміну окремих ділянок трубопроводів. Найбільшими серед таких робіт є заміна трубопроводів:

Д–300 мм від Ломовської насосно-фільтрувальної станції до вул. Широка довжиною 500 метрів;
Д–500 мм по вул. Свердлова довжиною 400 метрів;
Д–300 мм в районі житлових будинків №№ 106-108 на Донецькому шосе довжиною 200 метрів.

В 2014 році КП «Дніпроводоканал» за власні кошти планує виконати подібні роботи на 160 об’єктах. В рамках зазначеної програми, від початку року, підприємством вже було виконано заміну водопровідних вводів до житлових будинків за наступними адресами:

вул. Бородинська, 14 (Д-63 мм довжиною 30 м);
вул. Плеханова, 17 (Д-63 мм довжиною 20 м);
вул. Д. Нечая, 8 (Д-63 мм довжиною 18 м);
вул. Алтайська, 12 (Д-25 мм довжиною 20 м);
вул. Фабрично-Заводська, 35 (Д-100 мм довжиною 20 м);
вул. Козацька, до ул. Татарська (Д-110 мм довжиною 60 м).

Реалізація запланованих заходів дозволить не тільки знизити кількість ремонтних робіт але й надасть можливість забезпечити стійкий режим централізованого водопостачання.

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін