Заходи з підвищення надійності та економічності експлуатації системи централізованого водовідведення

Перша міська каналізаційна система була прокладена ще в 1914 році. Як на теперішній час, вона була малопотужною, але все-таки це був перший крок до створення великого й розгалуженого каналізаційного господарства КП «Дніпроводоканал», на балансі якого знаходиться понад 1,2 тис. км. каналізаційних мереж.

Також в технологічній схемі централізованого водовідведення задіяні насосні станції водовідведення, через які стічні води від споживачів, за допомогою насосного обладнання, потрапляють на очисні споруди.

Оскільки основною складовою собівартості води є вартість електричної енергії, робота з енергозбереження є одним із найбільш важливих напрямків модернізації об’єктів підприємства.

З метою вирішення проблеми зниження витрат на електричну енергію, за рахунок власних коштів підприємство здійснює модернізацію насосних станцій водовідведення, під час якої застаріле насосне обладнання замінюється на нове. Нове обладнання дозволить в автоматичному режимі регулювати роботу насосів в залежності від кількості надходження стічних вод на станцію.

Враховуючи надійність та економічну вигоду в рішенні цих питань можна впевнено зазначити, що вони є одними з перспективних на сьогодні заходів з енергозбереження.

Серед насосних станцій водовідведення, модернізованих протягом 2013 року є наступні:

НСВ №4 (вул. Нагорна, 147);
НСВ №10 (вул. Високогірна, 29Б);
НСВ №13 (пров. Брянський, 7Б);
НСВ №14 (вул. Кранського, 12А);
НСВ №17 (вул. Криворізька, 35Б);
НСВ №23 (вул. Столярова, 18Д);
НСВ №57 (вул. Памірська, 11Б);
НСВ №65 (вул. Молодогвардійська, 14Б);
НСВ №78 (вул. Передова, 671).

В першому півріччі 2014 року КП «Дніпроводоканал» за власні кошти виконало подібні роботи ще на чотирьох насосних станціях водовідведення:

НСВ №15 (вул. Г. Сталінграду, 243Б);
НСВ №64 (вул. Воронцова, 6Б);
НСВ №77 (пров. Василевський, 1Ж);
НСВ №84 (вул. Роз’їзна, 11Б).

Вимоги споживача до рівня функціонування водопровідно-каналізаційного господарства міста постійно зростають, але не дивлячись на існуючі проблеми технічного і фінансового плану, підприємство робить все можливе, щоб забезпечити надійну і безперебійну роботу як системи водопостачання, так і системи водовідведення.

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін