Інформація для мешканців багатоквартирних житлових будинків!

Час від часу виникають непорозуміння між мешканцями багатоквартирних житлових будинків та комунальними підприємствами, які обслуговують внутрішньобудинкові та зовнішні водопровідно-каналізаційні мережі.

Такі ситуації виникають через необізнаність наших споживачів щодо меж та зон балансового розмежування мереж. Власне споживачів і не повинні хвилювати питання взаємовідносин між КП «Дніпровдоканалом» та житлово-експлуатаційними організаціями, але вважаємо все ж надати роз’яснення щодо зон експлуатаційної відповідальності внутрішньобудинкових та зовнішніх, зокрема каналізаційних мереж, а також правил їх експлуатації.

Згідно діючих нормативно-правових актів:

  • Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України, затверджених Наказом Державного Комітету України по житлово-комунальному господарству № 30 від 05.07.1995;
  • Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства № 76 від 17.05.2005;

межею межею внутрішньої системи каналізації визначено обріз труби випуску в першому від будівлі каналізаційному колодязі. Мережі, арматура на них, прилади та обладнання, які розміщені в межах будинку, належать до внутрішньобудинкової системи і обслуговуються житлово-експлуатаційними підприємствами, які надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Досить часто мешканці міста скаржаться на зношеність каналізаційних мереж, засмічення, затоплені підвали і приміщення. Аналізуючи звернення, що поступають до Управління експлуатації каналізаційних мереж КП «Дніпроводоканал», можемо впевнено зазначити, що основна їх кількість пов’язана з усуненням механічних засмічень, які виникають в результаті неправильної експлуатації каналізаційних мереж.

Наші громадяни чомусь не розуміють, що міська каналізаційна система – це не сміттєпровід.

Система внутрішньої каналізації будівлі призначена для відведення стічних вод від санітарно-технічних приладів і пристроїв у зовнішню каналізаційну мережу. В каналізацію категорично заборонено скидати:

  • засоби особистої гігієни;
  • ганчірки;
  • рушники;
  • м’які іграшки;
  • тверді побутові відходи;
  • будівельні матеріали.

Саме ці предмети побуту чомусь завжди «випадково» потрапляють до каналізації. В наслідок чого утворюються жорсткі механічні засмічення, які призводять до затоплень підвалів або квартир, що знаходяться на перших поверхах житлових будинків.

Періодичність таких витоків та швидкість реагування комунальних служб змушують мешканців перших поверхів самостійно втручатись в роботу системи водовідведення.

З метою уникнення підтоплень у подальшому, мешканці або припиняють водопостачання, перекриваючи засувки на водопровідних вводах, або відкривають кришки на ревізіях каналізаційних трубопроводів в підвальних приміщеннях своїх будинків, призводячи до розгерметизації системи.

Таке втручання стає причиною затоплення підвалів житлових будинків фекальними стоками і неприємного запаху в під’їздах.

Комунальне підприємство «Дніпроводоканал» рекомендує мешканцям багатоквартирних житлових будинків звертатись:

  • до своїх житлово-експлуатаційних організацій або аварійних служб за наступними номерами телефонів:

в Індустріальному районі – 724-32-40

в Центральній частині міста (обслуговуються ЖЕК № 18, КЖЕП «Центральний» та «Жилсервіс № 5») – 745-32-60, 744-25-61

в Самарському районі – 728-08-59

в Жовтневому районі – 765-52-30

в інших районах міста – 736-10-02

а також

до центральної диспетчерської служби КП «Дніпроводоканал» за наступними номерами телефонів:

15-03

745-55-65

745-90-64

745-90-65

Спільне обстеження прискорить усунення засмічень.

Щодо зон експлуатаційної відповідальності:

Якщо засмічення або пошкодження мереж утворюється до першого від будівлі каналізаційного колодязя, експлуатаційна відповідальність знаходиться на житлово-експлуатаційній організації.

Якщо засмічення або пошкодження мереж утворюється після першого від будівлі каналізаційного колодязя, експлуатаційна відповідальність знаходиться на КП «Дніпроводоканал».

Каналізаційні колодязі за багато років експлуатації звісно знаходяться в не найкращому стані, але за умов належної роботи зовнішньої каналізаційної системи повинні виглядати приблизно таким чином:

У разі утворення механічного засмічення на мережі, каналізаційний колодязь виглядає приблизно таким чином:

При засміченні системи водовідведення в найліпшому випадку колодязь знаходиться на підпорі, в найгіршому – рідина виливається на тротуар, проїжджу частину або потрапляє в підвал житлового будинку в разі розгерметизації каналізаційних мереж.

Шановні громадяни, закликаємо Вас цінувати власне житло, любити наше місто та використовувати інженерні комунікації виключно за їх призначенням.

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін