Звертання водоканалів до влади

Водоканали звертаються до керівництва держави з вимогою переглянути рішення Уряду від 10 березня цього року, яке передбачає скасування Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 №37.

Про це йшлося 23 березня у місті Києві під час засідання круглого столу на тему «Безконтрольний скид стоків підприємств у міську каналізацію – загроза виникнення екологічної катастрофи» за участю водоканалів України, представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, органів місцевої влади та профільних асоціацій.

Водоканали постійно виявляють випадки, коли підприємства різних галузей промисловості та видів діяльності скидають у каналізацію жири, відпрацьовані нафтопродукти, сміття, ґрунт, гіпс, металеву та пластмасову стружку, смоли, мазут, речовини з небезпечними бактеріальними, вірусними, токсичними та радіоактивними забрудненнями тощо.

Як зазначив на засіданні заступник директора по маркетингу та збуту КП «Дніпроводоканал» Олександр Атемасов: В місті Дніпро загальна протяжність каналізаційних мереж, що знаходяться на балансі КП «Дніпроводоканал» ДМР складає 1280,81 кілометрів. Аварійні ситуації на великих каналізаційних мережах трапляються дуже часто –у середньому на один кілометр 10-11, за один останній рік пошкоджень було близько 100-та, а засмічень колекторів за рік понад 13256, для усунення порушень вище вказаних Правил на нашому підприємстві активно працює інспекція по контролю стічних вод, яка здійснює контроль за випадками коли підприємства різних галузей промисловості та видів діяльності скидають у каналізацію заборонені речовини та стічні води з підвищеною концентрацією.


У всіх європейських країнах діють нормативні акти з вимогами дотримання екологічних стандартів – стандартів скидів і стандартів якості (ГДК,ГДС), ЗОКРЕМА Директива Ради 91/271/ЄЕС «Про чистку міських стічних вод», яку, до речі, Україна зобов’язалась імплементувати у рамках Угоди про асоціацію.

Від так, після доопрацювання і погодження усіма учасниками, водоканали України відправлять відкритий лист до Президента, Верховної Ради, кабінету Міністрів, а також Ради Національної безпеки та оборони з вимогою змінити рішення КМУ про відмову в Україні від Правил приймання стічних вод підприємств, поки це не призвело до незворотних катастрофічних наслідків.

На засіданні круглого столу приймали участь, президент асоціації «Питна вода України» Юрій Хіврич, заступник директора по маркетингу та збуту КП «Дніпроводоканал» Олександр Атемасов, генеральний директор ПАТ «АК Київводоканал» Дмитро Новицький, директор ТОВ «Білоцерківвода» Ольга Бабій, начальник відділу водопровідно-каналізаційного господарства Управління інженерних систем Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіонбуду Тетяна Медведь, заступник генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград», Олександр Головченко, начальник відділу зі зв’язків з громадськістю КП «Міськводоканал» Сумської міськради Вікторія Журавльова, начальник відділу зв’язків з громадськістю ЛМКП «Львівводоканал» Уляна Горбата, генеральний директор КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Микола Саєвич, заступник гендиректора КП ПОР «Полтававодоканал» Володимир Христинець, радник дирекції Інституту міського господарства Микола Лесік.

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін