Шановні абоненти-боржники!

Останнім часом ми постійно наголошуємо про необхідність оплати мешканцями міста рахунків за послуги водопостачання та водовідведення.

Наше підприємство щодня, не менше за інших стикається з наслідками сьогоднішніх реалій, але навіть в складних умовах військового стану продовжує забезпечувати надійну та стабільну роботу водопровідно-каналізаційного господарства міста.

Нажаль багато громадян, незважаючи на фінансову можливість свідомо нехтують своїми обов’язками перед КП «Дніпроводоканал», і інформаційно-роз’яснювальна робота з такими споживачами, не надає бажаного результату. Дефіцит грошових коштів ставить під загрозу якісне та безперебійне надання послуг не тільки мешканцям міста, а й іншим підприємствам і організаціям критичної інфраструктури.

Через це, незважаючи на докори в свою адресу, КП «Дніпроводоканал» не маючи вибору вимушене реалізовувати заходи з примусового стягнення заборгованості.

Нагадуємо, нормами Цивільного процесуального кодексу України передбачене стягнення боргів за спожиті комунальні послуги у спрощений спосіб – в порядку наказного провадження – без виклику боржника до суду з подальшим повідомленням поштою про прийняте рішення.

В такому випадку, найчастіше, про наявність судового наказу мешканці дізнаються вже після початку здійснення стягнення боргів Державною виконавчою службою України.

Окрім того, при стягненні заборгованості в судовому порядку, сума боргу автоматично збільшиться.

В якості прикладу наводимо одне з таких рішень, яким суд задовольнив позовні вимоги КП «Дніпровдоканал» про стягнення заборгованості по оплаті послуг водопостачання та водовідведення і в якому можна побачити як саме збільшується сума боргу.

Відповідач своєчасно не здійснив оплату за надані послуги, у зв’язку з чим, на 31 жовтня 2021 року утворилась заборгованість у розмірі 89068,52 грн., яка складається з наступних сум:

  • 73844,53 грн. – сума основного боргу;
  • 1813,13 грн. – 3% річних;
  • 13410,86 грн. – інфляційне збільшення.

Також, за рішенням суду на користь КП «Дніпровдоканал» стягнуто витрати на судовий збір в розмірі 2270 грн.

Розмір ставки судового збору сплачується у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду. – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За фактом прийняття судом рішень на користь КП «Дніпроводоканал», підприємство направляє звернення у виконавчі служби щодо стягнення боргів з доходів боржника або накладання арешту на майно та транспортні засоби.

Навіть за наявності рішення суду у боржника буде можливість самостійно виконати судове рішення і розрахуватись за спожиті послуги.

В разі невиконання боржником рішення суду, йому доведеться відшкодувати витрати виконавчого збору у розмірі 10% від суми стягнення та суми витрат на здійснення виконавчих дій.

Мабуть деякі боржники сподіваються на заборону Верховною Радою примусово стягувати борги за житлово-комунальні послуги протягом дії воєнного стану. Для таких боржників повідомляємо, що заборона стосується певних категорій громадян, тому заходи з примусового стягнення боргів КП «Дніпроводоканал» здійснює з дотриманням норм та вимог діючих нормативно-правових актів.

Таким чином, шановні споживачі, з метою уникнення додаткових грошових витрат, які не пов’язані зі споживанням послуг, наполегливо рекомендуємо в найкоротші терміни вирішити питання погашення боргів у кого вони є.

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін