До відома абонентів-боржників!

КП «Дніпроводоканал» постійно звертається до мешканців міста з приводу погіршення платіжної дисципліни по оплаті за спожиті послуги централізованого водопостачання та водовідведення.

Але, для багатьох громадян свідома не оплата спожитих послуг стає нормою. Деякі взагалі вважають, що борги погашати не потрібно, оскільки через 2-3 роки вони автоматично «списуються».

Для таких споживачів повідомляємо, що списання боргів за житлово-комунальні послуги діючим законодавством не передбачено.

Нажаль, на етапі інформаційно-роз’яснювальної роботи дуже складно переконати споживачів в тому, що сплачувати своєчасно та планомірно за спожиті послуги набагато легше для сімейного бюджету. Накопичення боргів протягом трьох – п’яти — десяти років призводить лише до їх примусового стягнення на підставі винесених судових рішень. Згідно таких рішень з доходів та майна боржників стягуються десятки тисяч гривень і в результаті, у споживачів знаходяться кошти на погашення боргів.

З початком комплексу юридичних дій в рамках претензійно-позовної роботи, боржнику направляється Досудове повідомлення, в якому окрім суми основного боргу за послуги зазначається сума інфляційного збільшення, 3% річних за весь період виникнення заборгованості.

Навіть за фактом отримання такого повідомлення боржник має можливість сплатити лише основний борг за послуги водопостачання та водовідведення і уникнути додаткових витрат зазначених вище. Споживач також має можливість укласти Угоду про оплату боргу з розстроченням на строк до 3-х років і уникнути додаткових витрат, які будуть наслідком вирішення спору у суді.

Якщо Досудове повідомлення не призведе до погашення заборгованості, готується позов до суду про стягнення боргу. Після набрання рішенням суду законної сили, підприємство звертається до Державної виконавчої служби або приватних виконавців для його примусового виконання, а до суми стягнення додається сума судового збору, на сьогодні 2684 грн.

Наслідками звернення до виконавчої служби є накладання арешту на банківські картки боржника, його квартири, машини, тощо, а також направлення за місцем роботи постанови про стягнення щомісяця із заробітної плати 20% її розміру на користь стягувача. І це стає рішучим моментом для сплати боргу. Однак слід зазначити, що при примусовому виконанні рішень з боржника стягується виконавчий збір (10% від суми заборгованості) та витрати, пов’язані з організацією та проведенням виконавчих дій.

Таким чином, вкотре звертаємось до боржників з рекомендацією вирішити питання погашення основного боргу за спожиті послуги, уникнувши при цьому додаткового фінансового навантаження на сімейний бюджет.

 

Copyright © Дніпроводоканал. Використання матеріалів сайту дозволено тільки при розміщені посилання на первинне джерело                                    Фото - Ігор Булгарін